O mobilności i stabilności można pisać dużo i długo. Anatomia, biomechanika, kinematyka – wszystkie tematy i prace z tych dziedzin, wiążą się z Naszą mobilnością i stabilnością. Tematy zawsze były istotne w kręgach sportowych, w amatorskim sporcie i zajęciach rekreacyjnych przeżyły i przeżywają boom w raz z pojawieniem się boxów crossfitowych i zajęć cross traning na siłowniach.

Niestety wielu trenerów, trenerów personalnych, już nie mówiąc o klubowiczach, mają poważne braki w powyższych tematach. Wielu z Was robiąc część ćwiczeń niepoprawnie technicznie z powodu ogromnych braków mobilności i braku  umiejętności lub wiedzy na temat stabilizacji, może więcej sobie zaszkodzić niż pomóc. Trenuj i wykonuj ćwiczenia na tyle na ile pozwalają Twoje zakresy ruchów i świadomość stabilizacji ciała, jednocześnie dbaj i poprawiaj omawiane tematy. Mobilność, stabilność, technika, potem ciężar.

O tych dwóch zagadnieniach naprawdę można pisać dużo i długo, na ten moment przeczytajcie ze zrozumieniem to co poniżej:

Mobilność i stabilność to umiejętności fundamentalne bez dwóch zdań.

W przypadku braku prawidłowej ruchomości w stawach (mobilności) lub/i występowania niepożądanych przemieszczeń ruchowych w stawach (brak stabilności), zapomnij o poprawnej technice wykonywania ćwiczeń w którym te stawy biorą udział.

Obniżona mobilność i słaba stabilizacja zwiększają ryzyko kontuzji. 

Braki mobilnościowe wpływają na wygląd i postawę Naszego ciała, a przykurczone, nadmiernie napięte mięśnie często przynoszą ból i dyskomfort.

Na szczęście jest na to sposób. Automasaż, ćwiczenia rozciągające i ćwiczenia stabilizacyjne.

 

Prowadzimy warsztaty “Mobilność i stabilność” dla osób trenujących, a także dla trenerów, trenerów personalnych, instruktorów ruchowych. Uważamy, że KAŻDY dosłownie KAŻDY powinien przyjść na taki 3h godzinny warsztat. Biegacie, gracie w piłę, w kosza, uprawiacie inną dowolną dyscyplinę sportową, chodzicie na siłownię rekreacyjnie, czy też siedzicie dużo w pracy za biurkiem i boli Was kręgosłup, ten warsztat jest dla Was.

Dowiecie się w teorii i praktyce o co chodzi, zrobimy Wam testy oceny funkcjonalnej, pokazujące gdzie jest problem i potrzeba pracy, pokażemy ćwiczenia i wbrew pozorom proste sposoby na poprawienie ruchomości, poprawę postawy ciała, uniknięcie kontuzji i poradzenie sobie z bólami.

Serdecznie zapraszamy.